بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری ، حال زمان آن فرا رسیده که دانش آموزان انتخاب رشته کنکور سراسری را به بهترین شکل ممکن انجام داده و این برنامه یکساله را به مرحله پایانی خود برسانند . عوامل زیادی هستند که در انجام یک انتخاب رشته خوب می توانند داوطلبان را کمک کنند اما بدون شک اولین و یکی از مهم ترین این عوامل آشنایی با کارنامه کنکور سراسری است . کارنامه شما اصلی ترین ملاک در انتخاب رشته و اولین اصل در ترتیب چینش انتخاب هایتان است . اگر شما با توضیحات کارنامه کنکور سراسری آشنا باشید و بدانید که قسمت های مختلف کارنامه کنکور سراسری هر کدام چه معنی ای دارد بسیار راحت تر می توانید از سایر ابزار های کمکی مانند نرم افزار انتخاب رشته یا رتبه های قبولی سال گذشته استفاده کنید . از آنجایی که توضیحات کارنامه کنکور سراسری کلیه داوطلبان گروه های آزمایشیتجربی ، انسانی ، ریاضی ، هنر و زبان های خارجی تا حد زیادی شبیه به هم است ، در این مقاله می خواهیم تمامی قسمت های یک نمونه ازکارنامه کنکور سراسری 95 را توضیح دهیم . هر کارنامه کنکور سراسری شامل سه قسمت اصلی اطلاعات ثبت نامی و آزمونی ، وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف و درصد ها و نمرات آزمون است که در ادامه هر کدام از این بخش ها را مفصلا توضیح خواهیم داد . توضیحاتی که در ادامه آمده از این کارنامه زیر استخراج شده است .


 دلیل اهمیت استان بومی در کارنامه کنکور سراسری این است که نحوه گزینش بسیاری از رشته ها با اولویت بومی گزینی است 


توضیح اطلاعات ثبت نامی و آزمونی در کارنامه کنکور سراسری 96

اطلاعات مهم مندرج در قسمت اطلاعات ثبت نامی و آزمونی عبارت است از : سهمیه اعمال شده شما در کنکور ، معدل کتبی شما در کنکور واستان بومی ، ناحیه بومی و قطب بومی . در کارنامه بالا همانطور که مشاهده می کنید سهمیه منطقه 1 ، معدل کتبی 19.03 ،  استان بومی آذربایجان شرقی ، ناحیه بومی ناحیه دو و قطب بومی قطب 3 می باشد . نکته مهم اول این است که این اطلاعات نباید به هیچ وجه با اطلاعات واقعی شما تناقض داشته باشد . دراینصورت باید سریعا سازمان سنجش را در جریان بگذارید و درخواست ویرایش اطلاعات کنید . سهمیه هر داوطلب در زمان ثبت نام کنکور سراسری 96 مشخص شده و به 7 شکل مختلف می تواند باشد . برای آشنایی با تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور سراسری کلیک کنید . معدل شما می تواند در نمره نهایی آزمون موثر باشد که در قسمت درصد ها و نمرات آزمونتوضیحات کارنامه کنکور سراسری به آن اشاره کردیم . استان بومی ، ناحیه بومی و قطب بومی شما قطعا در محل قبولی نهایی شما می تواند تاثیر گذار باشد . دلیل اهمیت استان بومی در کارنامه کنکور سراسری این است که نحوه گزینش بسیاری از رشته ها با اولویت بومی گزینی است . بنابراین شانس قبولی شما در استان خودتان به مراتب بالاتر از داوطلب دیگری با رتبه شبیه شما ولی از یک استان دیگر است . برای آشنایی باتاثیر سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری کلیک کنید .توضیح وضعیت مجاز به انتخاب رشته در کارنامه کنکور سراسری 96

دسته بندی دانشگاه ها از لحاظ وضعیت مجاز به انتخاب رشته به شرح زیر است :
دوره های روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) ، مجازی و پردیس های خودگردان و مازاد ، بهیاران ، دانشگاه فرهنگیان ( مراکز تربیت معلم سابق ) ودانشگاه شهید رجائی ، رشته های پیام نور و غیرانتفاعی و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی که خود به دو قسمت ویژه فرهنگیان و تمامی دوره ها تقسیم می شود .

حال باید به این سوال پاسخ دهیم که معنی هر کدام از این دوره ها چیست و چه کاربردی در انتخاب رشته ما دارد ؟
دوره های روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) : با توجه به تجربیات سال های گذشته ، حدودا 40 درصد اول داوطلبان رشته تجربی ، 95 درصد اول داوطلبان رشته های ریاضی و انسانی ، 30 درصد اول داوطلبان زبان و 95 درصد اول داوطلبان کنکور هنر مجاز به انتخاب رشته دوره های روزانهو شبانه می شوند . داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه و شبانه هستند می توانند بدون توجه به رتبه شان هر کدام از رشته محل های روزانه و شبانه در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را به هر تعداد در فرم انتخاب رشته 96 خود وارد کنند .
دوره های مجازی ، پردیس های خودگردان و مازاد : تمامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دوره های مجازی ، پردیس های خودگردان و مازادمی شوند . البته در این بین تنوع رشته محل های پردیس خودگردان و مازاد در رشته تجربی بسیار بالاتر از رشته های دیگر است .
بهیاران : فقط بهیارانی که در زمان ثبت نام سهمیه بهیاری را انتخاب کرده باشند مجاز به استفاده از سهمیه بهیاران هستند .
دانشگاه فرهنگیان ( مراکز تربیت معلم سابق ) و دانشگاه شهید رجائی : داوطلبانی که نمره آزمون تراز ) بالای 6500 کسب می کنند مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی می شوند . البته شرط سنی 22 سال نیز در انتخاب رشته فرهنگیان باید رعایت شود .
پیام نور و غیرانتفاعی : کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی هستند و درصورتیکه کارت اعتباری مربوط به آن را هم خریده باشند می توانند رشته محل های مربوط به این دانشگاه ها را هم در فرم انتخاب رشته خود بیاورند .
پذیرش رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی : بعضی از رشته محل ها بصورت بدون آزمون و صرفا برای فرهنگیان ارائه شده ؛ اگر از آن بگذریم کلیه داوطلبان می توانند در کلیه رشته محل هایی که بصورت صرفا براساس سوابق تحصیلی بدون کنکور ) ارائه می شود انتخاب رشته کنند .

یک بخش دیگر باید در این قسمت به کارنامه کنکور سراسری اضافه می شد تحت عنوان وضعیت مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد . ولی هیچگاه در کارنامه کنکور سراسری درباره این موضوع صحیت نشده است . دلیل چیست ؟

به این دلیل که کلیه داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری در گروه های آزمایشی تجربی ، انسانی ، ریاضی ، هنر و زبان های خارجی مجاز به شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 هستند .

 در انتخاب رشته برای دانشگاه های سراسری ، رتبه در سهمیه شما ملاک مهم تری نسبت به رتبه کشوری است 


توضیح درصد ها و نمرات آزمون در کارنامه کنکور سراسری 96

کارنامه کنکور سراسری در قسمت درصد ها و نمره ها ،  6 ردیف دارد و 5 ستون . آنچه در این 6 ردیف می بینید عبارت اند از :
میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم ، میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ، رتبه در سهمیه ، رتبه کشوری ( بدون سهمیه ) ، نمره  ( تراز ) کل نهایی و تاثیر مثبت سوابق تحصیلی . در ادامه به توضیح هر کدام از این عناوین در کارنامه کنکور سراسری می پردازیم :

میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم در کنکور حداکثر 25 درصد و حداقل 0 درصد است . تاثیر سوابق تحصیلی به 2 عامل بستگی دارد . یکی اینکه با چه دیپلمی در کنکور چه رشته ای شرکت کرده اید و دومی اینکه تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم در هر زیرگروه متفاوت است .

میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی : سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی از سال 94 در کنکور داوطلبان تاثیر گذار شده و میزان این تاثیر در کنکور سراسری حداکثر 5 درصد و حداقل 0 درصد است . تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی هم مثل دیپلم به دو عامل تناسب دیپلم با گروه آزمایشی کنکور و زیرگروه ارتباط دارد . برای آشنایی با زیرگروه های کنکور سراسری کلیک کنید .

رتبه در سهمیه : قطعا باید اول از همه به این سوال پاسخ بدهیم که اصلا سهمیه چیست ؟ از آنجایی که توضیح سهمیه و انواع سهمیه و نقش آن در کنکور بسیار مفصل است آن را در مقاله دیگری مفصلا توضیح داده ایم . برای اطلاع از تاثیر سهمیه در کنکور سراسری کلیک کنید . اما در هرصورت شما در هر سهمیه ای که قرار دارید در این ردیف رتبه شما بین آن ها سنجیده می شود . سهمیه شما یک جامعه آماری کوچک از کل شرکت کنندگان کنکور سراسری است . به عنوان مثال در کارنامه بالا که برای یک داوطلب کنکور تجربی است ، تعداد کل شرکت کنندگان کنکور تجربی 519774 نفر است ، این داوطلب در سهمیه منطقه 1 قرار گرفته که 78070 نفر دارد . پس در ردیف سوم وضعیت داوطلب صرفا در میان این 78070 نفر سنجیده شده است . در انتخاب رشته برای دانشگاه های سراسری ، رتبه در سهمیه شما ملاک مهم تری نسبت به رتبه کشوری است و برای مقایسه با قبولی های سال گذشته بهتر است از آن استفاده کنیم .

رتبه کشوری ( بدون اعمال سهمیه ) : در ردیف چهارم رتبه شما در کل کشور سنجیده می شود . رتبه کشوری به دلیل تاثیر سهمیه در انتخاب رشته ملاک ضعیف تری در مقابل رتبه در سهمیه است.

نمره کل نهایی : نمره کل نهایی یا همان تراز کل ، اصلی ترین ملاک در کارنامه است . از آنجایی که تعریف تراز پیچیده است و بسیاری از دانش آموزان و حتی مشاوران مفهوم تراز را نمی دانند معمولا تراز استفاده خیلی کمتری نسبت به رتبه در سهمیه دارد . ولی اگر می خواهید بصورت مفهومی با تراز آشنا شوید توصیه می کنیم مقاله تراز چیست را مطالعه کنید .

تاثیر مثبت سوابق تحصیلی : این ردیف به خوبی نشان می دهد که آیا در مجموع معدل شما توانسته در رتبه شما تاثیر بگذارد یا خیر . اگر بخواهیم کمی واضح تر صحبت کنیم اکثر دانش آموزان که معدل پایینی دارند بشدت نگران این هستند که معدلشان تاثیر بدی در رتبه کنکورداشته باشد . همانطور که همه می دانیم تاثیر معدل در کنکور سراسری فقط بصورت مثبت است . بنابراین معدل به هیچ وجه تاثیر منفی دررتبه کنکور شما نخواهد گذاشت . دو حالت دیگر باقی می ماند . تاثیر مثبت و بی تاثیر . ردیف ششم نشان می دهد که آیا معدل شما در رتبه کنکور شما توانسته تاثیر مثبت بگذارد یا بی تاثیر است ؟ نکته جالب در این کارنامه این است که داوطلب با وجود اینکه معدل کتبی اش 19.03 بوده ولی این معدل نتوانسته در رتبه او ( که 21401 کشوری شده ) تاثیر مثبت بگذارد . این موضوع یک بار دیگر نشان می دهد که به دلیل اینکه رقابت در کنکور سراسری بسیار شدید تر از رقابت در امتحانات نهایی است ، بنابراین تاثیر مثبت معدل در رتبه کنکور معمولا به ندرت رخ می دهد و برای بیشتر داوطلبان ، معدل نهایی بی تاثیر خواهد بود ، چه معدل داوطلب 20 باشد چه 10 .
خب حال می خواهیم به سراغ توضیح ستون ها برویم و همانطور که در این کارنامه ( که برای یک داوطلب کنکور تجربی می باشد ) مشخص است در کنکور تجربی 5 ستون نشاندهنده 5 زیرگروه است . در گروه های آزمایشی دیگر هم به تعداد زیرگروه هایی که هستند ستون هایی وجود دارد . تفاوت این زیرگروه ها در ضرایب هر درس در کنکور است . توصیه می کنیم مقاله تاثیر زیرگروه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری را مطالعه کنید .

 


منبع : توضیحات کارنامه کنکور سراسری 96


هیوا , مشاوره تحصیلی , مشاوره تلفنی , مشاوره تحصیلی تلفنی , آدرس مدارس شاهد , تحصیل در هند , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته دندانپزشکی دولتی روزانه در کنکور 95-96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی پرستاری دولتی روزانه در کنکور 95-96 , تحصیل در چین , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان  , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دولتی روزانه در کنکور 95-96 , ثبت نام دانشگاه آزاد 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته داروسازی دولتی روزانه در کنکور 95-96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مامایی دولتی روزانه در کنکور 95-96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته اتاق عمل دولتی روزانه در کنکور 95-96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته هوشبری روزانه در کنکور 95-96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته فیزیوتراپی روزانه در کنکور 95-96  , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته شنوایی شناسی روزانه در کنکور 95-96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته گفتار درمانی روزانه در کنکور 95-96 , بهترین منابع سوالات تیزهوشان و نمونه دولتی ششم ابتدایی , هزینه زندگی و هزینه تحصیل در خارج از کشور  , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته بینایی سنجی دولتی روزانه کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته کاردرمانی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , هدف از تحصیل در خارج از کشور , انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در خارج از کشور , تحصیل در خارج از کشور , انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در خارج از کشور , حداقل معدل و رزومه و مدرک زبان برای تحصیل در خارج از کشور , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی برق روزانه کنکور 95 - 96 , تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن 95 , تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن 95 , تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد بهمن 95 , انگیزه نامه ( SOP ) , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دولتی روزانه کنکور 95 - 96  , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی مکانیک دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , آزمون تافل ( TOEFL ) , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی عمران دولتی روزانه کنکور 95 96 , نرم افزار تبدیل تراز و رتبه و تخمین رتبه بر اساس تراز , اعلام نتایج آزمون وکالت 95 , آزمون آیلتس ( IELTS ) , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم تغذیه دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , آزمون GMAT ( جی مت ) , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی صنایع دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , آزمون SAT , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته دندانپزشکی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 - 96 , آزمون  MSRT , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته داروسازی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 - 96 , ثبت نام دانشگاه آزاد 96 , آزمون TOLIMO , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته پرستاری پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 96 , ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 , آزمون MHLE , آزمون MCAT , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته فیزیوتراپی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 96 , , مدرک آزمون زبان آلمانی A1 , A2 , B1 , B2 , C1  C , توصیه نامه , نحوه نوشتن رزومه , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم آزمایشگاهی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم تغذیه پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 96 , دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی , دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی , تفاوت رزومه و cv , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بلژیک , ثبت نام نمونه دولتی 96 , ثبت نام نمونه دولتی ششم ابتدایی 96 , ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم 96 , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا , تحصیل در یونان , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا , ثبت نام آزمون ورودی دبیرستان ماندگار البرز 96 - 97 , ثبت نام آزمون EPT  ( ای پی تی ) , تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته دامپزشکی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , بهترین منابع سوالات تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم , نرم افزار تخمین رتبه قبولی مدارس تیزهوشان , سوالات تیزهوشان ششم ابتدایی و نهم 95 , مشاوره قبولی تیزهوشان و نمونه دولتی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته گفتار درمانی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته هوشبری پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مامایی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته شنوایی شناسی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته بینایی سنجی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته کاردرمانی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته اتاق عمل پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی پزشکی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد , آزمون های TEF  ، TEFaQ و TEF canada , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی معماری دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی شیمی دولتی روزانه کنکور 95 96  , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی معدن دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی پلیمر دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , برنامه ریزی عید , ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 , ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی نفت دولتی روزانه کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی مواد و متالوژی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی شهرسازی دولتی روزانه کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی نساجی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان , شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم کامپیوتر دولتی روزانه کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته حسابداری دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بهمن 95 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته روانشناسی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , آزمون DELF و آزمون DALF , نگارش بیانیه علایق پژوهشی (statement of research interest) , سایت ثبت نام نمونه دولتی ششم ابتدایی و نهم به دهم 96 - 97 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته حقوق دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم اقتصادی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت ( صنعتی ) دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , منابع کنکور انسانی 97 , منابع کنکور تجربی 97 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت ( دولتی ) دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , تاثیر معدل در کنکور 97 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت ( بازرگانی ) دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته تاریخ دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته جغرافیا دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت ( مالی ) دولتی روزانه کنکور 95 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته زبان و ادبیات انگلیسی دولتی روزانه کنکور 95 -96 , ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مترجمی زبان انگلیسی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم قضایی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , اعلام نتایج دکتری 96 , کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 96 , کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان , اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد , ثبت نام کنکور سراسری 97 , شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 , منابع کنکور 97  , سوالات و پاسخ کلیدی آزمون تیزهوشان , بهترین مدارس ابتدایی و دبیرستان , ثبت نام مدارس ابتدایی و دبیرستان , راهنمای تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری , ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای , اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان , اعلام نتایج کنکور سراسری , ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای , شرایط نقل و انتقالات دانشگاه آزاد , مدارک لازم برای درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد , ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 96 , اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد , جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد , توضیحات کارنامه کنکور سراسری 96 , تاثیر سهمیه مناطق و ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری 96